24 May 2020

Start:

Days
Hours
Minutes
Seconds

O Gdyni

Gdy chcesz pobiegać – jedź do Gdyni!

Gdynia to miasto, które żyje sportem 365 dni w roku. Rozległe lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Bałtyk, a także nowoczesne obiekty sportowe dostępne dla każdego, zachęcają do nowoczesnego stylu życia. Mieszkańcy Gdyni to ludzie szczęśliwi, którzy aktywizują się zarówno dla przyjemności jak i sportowego wyzwania. Miasto z Morza i Marzeń to prawdziwy raj dla biegaczy! Co roku odbywa się tutaj największy w Polsce cykl 4 biegów ulicznych, w których linię mety na dystansie 10 kilometrów przekracza blisko 30 000 uczestników. Gdynia to miasto ludzi dbających o swoją biegową tożsamość i stale podnoszących poprzeczkę podejmowanych wyzwań. W ofercie biegowej w 2018 roku pojawi się również ONICO Gdynia Półmaraton. Będzie to wyjątkowy bieg, który wprowadzi innowacyjne możliwości i nową jakość. Biegowa rywalizacja w nowej odsłonie nie przez przypadek odbędzie się właśnie w Gdyni. To miasto, które tworzy historię polskiego sportu. To właśnie tutaj odbyły się pierwsze w Polsce oficjalne zawody światowego cyklu IRONMAN, a polscy tenisiści w Gdynia Arenie wywalczyli historyczny awans do grupy światowej Pucharu Davisa. To właśnie Gdynia dba o sportową jakość i wyznacza nowe trendy rozwoju imprez w Polsce.

Gdy chcesz się bawić – jedź do Gdyni!

Gdynia od lat słynie z kulturalnych projektów rozpoznawalnych w całej Europie, takich jak chociażby słynny Open’er Festiwal, na którym pojawiają się najlepsi artyści muzyczni z całego świata. Do grona prestiżowych festiwali należą również Ladies’ Jazz Festival, Globaltica Word Culture Festival, Gdynia Blues Festival, z estradą tuż przy Bulwarze Nadmorskim. Do głośnych przedsięwzięć kulturalnych miasta zalicza się także Nagroda Literacka Gdynia, która dzięki swej niespotykanej formule równorzędnego wyróżniania poetów, prozaików oraz eseistów szybko stała się unikalnym wydarzeniem w polskim środowisku literackim. No i wreszcie Gdynia Festiwal Filmowy- największa impreza filmowa w Polsce i jedyna, która od dziesięcioleci na wielką skalę promuje polską kinematografię w Europie.

Gdy chcesz wypocząć – jedź do Gdyni!

Gdynia dysponuje wygodną i różnorodną bazą hotelową. Od początków swojego istnienia uchodzi też za polski raj zakupów – to portowe miasto położone na przecięciu szlaków handlowych. Dziś zakupy na najwyższym poziomie to już w Gdyni tradycja – do miejsc, których nie można nie odwiedzić należy choćby Riviera, największe centrum handlowe w Polsce Północnej, gdzie na powierzchni 70 tys. metrów kw. zlokalizowano 240 sklepów, restauracje, kawiarnie, park zabaw dla dzieci i nowoczesne kino. Nie mniejszym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów cieszy się historyczny Zespół Miejskich Hal Targowych, gdzie stragany uginają się od lokalnych, świeżych produktów.