24 May 2020

Start:

Days
Hours
Minutes
Seconds

PONAD 2,5 TYSIĄCA KOLARZY GOTOWYCH NA WYZWANIE ONLINE!

Zaledwie kilka dni po udostępnieniu trasy wyścigu kolarskiego Gran Fondo Gdynia w aplikacji Rouvy, do wyzwania online dołączyło już ponad 2,5 tysiąca kolarzy z całego świata. Przejechać 90-kilometrową trasę po Kaszubach może bezpłatnie każdy, kto posiada aktywne konto w aplikacji. Ci, którzy zarejestrują się do startu w Gran Fondo Gdynia VR (24 maja 2020), poczują emocje prawdziwego wyścigu, a po wszystkim otrzymają pamiątkowy medal.

Po odwołaniu wyścigu Gran Fondo Gdynia 2020 z uwagi na pandemię COVID-19, postanowiliśmy przenieść rywalizację do świata wirtualnego, dzięki współpracy z popularną aplikacją Rouvy. W ten sposób, od 1 maja na Rouvy dostępna jest specjalnie nagrana i odwzorowana trasa ze startem i metą na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

 

Pamiętajcie, że istnieją dwie możliwości wspólnej zabawy i rywalizacji:

  1. Gran Fondo Gdynia Challenge – opcja dostępna dla każdego użytkownika Rouvy, umożliwiająca przejechanie trasy wyścigu. Aplikacja oferuje 14-dniową, bezpłatną subskrypcję. Instrukcja dołączenia do wyzwania dostępna jest TUTAJ. Aktualnie, ponad 2,5 tysiąca kolarzy planuje podjąć to wyzwanie, a kilkuset z nich zdążyło już pokonać trasę.
     
  2. Gran Fondo Gdynia Virtual Race – opcja dla osób posiadających interaktywne trenażery. Rywalizacja ruszy 24 maja br. o godz. 8:00, a zawodnicy poczują emocje prawdziwego wyścigu z klasyfikacją i nagrodami. Ich trenażery dostosują obciążenie do każdego podjazdu i zjazdu na trasie, a dodatkowe wrażenia zapewni transmisja online z komentatorem i zaproszonymi gośćmi. Rejestracja dostępna jest TUTAJ, a każdemu uczestnikowi zostanie wysłany pamiątkowy medal. W pakiecie startowym znajduje się ponadto kod na dodatkowe 30 dni bezpłatnego dostępu do aplikacji Rouvy.

Z obu tych opcji mogą skorzystać także osoby, które były zapisane na tegoroczny wyścig Gran Fondo Gdynia. W tym przypadku – niezależnie, czy zdecydują się na udział w wirtualnym wyścigu czy „pojadą challenge” - otrzymają od nas medal, oficjalną koszulkę kolarską Gran Fondo Gdynia 2020 oraz kod na dodatkowe 30 dni bezpłatnego dostępu do Rouvy.

Aby lepiej przygotować się do startu, można też wziąć udział w bezpłatnych coffee rides z ambasadorami Gran Fondo Gdynia. Dwie przejażdżki po zróżnicowanych trasach już za nami. Następne spotkanie – z udziałem Tamary Góreckiej-Werońskiej – już we wtorek, 12 maja o godz. 20:00, oczywiście w aplikacji Rouvy.