24 May 2020

Start:

Days
Hours
Minutes
Seconds

Dziękujemy! Wielkie ściganie na Kaszubach

Nasze podziękowania kierujemy do bohaterów dwóch ostatnich dni – Was, uczestników Gran Fondo Gdynia 2019.

Niedziela była kulminacją zarówno przygotowań do wyścigu os strony organizacyjnej, jak i sportowej. O godz. 8:00 ze Skweru Kościuszki ruszyło po nad 1100 zawodniczek i zawodników aby zmierzyć się z kaszubskimi drogami na dystansach 80 km (Medio Fondo) i 134 km (Gran Fondo).

Tuż po starcie rozpoczęły się wyścig Gran Fondo Kids. Najmłodsi adepci kolarstwa rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych od 5 do 12 lat, a tym samym na czterech dystansach – od 800 m do 3200 m.

Przed upływem 2 godzin na mecie zameldował się pierwszy zawodnik dystansu Medio Fondo – Mirosław Bieniasz. Wśród kobiet na tym dystansie triumfowała Agata Madej. Sprinterski finisz rozegrał się pomiędzy pierwszymi zawodnikami na dystansie Gran Fondo. Daniel Majkowski był o sekundę szybszy od Krzysztofa Paterki. Z kolei samotnie finiszowała zwyciężczyni długiego dystansu Monika Szotowicz.

Efektowna turkusowa fala wypływająca ze Skweru Kościuszki to Wasza zasługa! Mamy nadzieję, że za rok będzie równie efektownie, tylko jeszcze bardziej licznie.

NIEOFICJALNE wyniki znajdziecie TUTAJ