2 June 2019

Start:

Days
Hours
Minutes
Seconds

Startuje kampania społeczna "Ktoś czeka na mnie w domu"

Ktoś czeka na mnie w domu

Dzisiaj ruszyła druga edycja kampanii społecznej „Ktoś czeka na mnie w domu”, której celem jest upowszechnianie bezpiecznych zachowań na drodze, a w szczególności bezpiecznego wyprzedzania rowerzystów przez kierowców samochodów. Akcja potrwa aż do 2 czerwca, a jej kulminacyjnym punktem będą międzynarodowe zawody kolarskie dla amatorów Gran Fondo Gdynia.

Ubiegłoroczna akcja odbiła się szerokim echem w środowisku kolarskim, ale problem nadal wymaga nagłośnienia. Dlatego organizatorzy Gran Fondo Gdynia postanowili jeszcze raz przypomnieć zasady bezpiecznego wyprzedzania rowerzystów, by nie dochodziło do nieszczęśliwych wypadków.

- Wiosna to tradycyjny początek sezonu kolarskiego w Polsce. Wiele osób wsiada na rowery po zimowej przerwie. Kierowcy zdążyli już odwyknąć od obecności rowerzystów na drogach. Chcemy promować bezpieczne zachowania na drodze zarówno wśród kolarzy, jak i kierowców samochodów mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji SE Group.

Akcję wspierają aktorzy Joanna Jabłczyńska i Jakub Wesołowski, ambasadorzy Gran Fondo Gdynia.

W połowie maja na ulicach Trójmiasta we współpracy ze Stroer ruszy kampania billboardowa, promująca akcję „Ktoś czeka na mnie w domu”. W akcję włączyła się także ogólnopolska sieć marketów sportowych Decathlon, sponsor Gran Fondo Gdynia.

Organizatorzy kampanii społecznej „Ktoś czeka na mnie w domu” i wyścigu Gran Fondo Gdynia zaplanowali też wiele niestandardowych działań.

- W nadchodzącym tygodniach będziemy na przykład rozdawać kierowcom na wybranych skrzyżowaniach w Gdyni naklejki samochodowe na szybę, które prezentują, jak powinno wyglądać bezpieczne wyprzedzanie rowerzystów przez kierowców samochodów mówi  Michał Drelich.